6 lutego 2018

Praktyczna Akademia Lidera

Najlepszy lider to taki, którego istnienia ludzie prawie nie są świadomi. Gdy zaś taki lider osiąga swój cel, jego ludzie mówią “zrobiliśmy to sami”.
Lao-tzu

Efektywna praca każdego zespołu jest możliwa dzięki liderowi, który potrafi poprowadzić ludzi w kierunku realizacji celów. Praktyczna Akademia Lidera (PAL) to program stworzony  z  myślą  o   osobach,  których  praca  polega  na  zarządzaniu,  koordynowaniu     i organizowaniu pracy dla zespołów zadaniowych. PAL jest programem rozwojowym, którego celem jest praktyczne wzmocnienie umiejętności przywódczych jego uczestników oraz rozwiązanie konkretnych problemów biznesowych lidera.

W programie Akademii pokazujemy, że prawdziwe przywództwo to nie stanowisko, to siła charakteru. Kluczem jest odnalezienie swoich wartości i wierność im, poznanie swojego potencjału, docenianie tego, jak bardzo ludzie są różni i czerpanie z tej różnorodności przy budowaniu zespołu. Dlatego pierwszym krokiem, uczestników akademii jest diagnoza swoich zasobów i ograniczeń wpływających na indywidualny styl kierowania. Następnie przy  wsparciu  trenerów  i  grupy,  uczestnicy  ćwiczą  praktyczne   umiejętności  liderskie w rzeczywistych sytuacjach i pracują nad dostarczeniem realnych rozwiązań biznesowych.

Podczas Akademii poznasz swój potencjał liderski i nauczysz się go efektywnie wykorzystywać w praktyce. Nabędziesz wiedzę dotyczącą coachingowego stylu zarządzania zespołem. Poznasz bariery komunikacyjne i będziesz wiedzieć jak formułować klarowne wypowiedzi. Wzmocnisz swój autorytet liderski i nauczysz się jak przekazywać konstruktywną informację zwrotną pracownikom. Będziesz wiedział jak zamienić problemy zawodowe na cele biznesowe oraz co zrobić, aby zwiększyć swoją skuteczność w ich osiąganiu.